středa 31. března 2010

Ukradená kadibudkaZa keř, nebo na pole budou muset nejspíš chodit řemeslníci na stavbě v Hněvotíně. V úterý dopoledne jim totiž někdo ukradl Toitoiku v ceně třicet tisíc korun.

Na celé věci mě zajímají mě tři věci:
1) V úterý dopoledne byla stavba prázdná?
2) Co s plastikovým hajzlíkem bude zloděj dělat?
3) Ukradl kadibudku plnou, nebo prázdnou?

(ilustrační foto)

úterý 30. března 2010

Zamykejte si své jeřáby!Vykradenou kabinu svého jeřábu na kolejích nalezl jeřábník v Hranicích. Opičí lapka si odnesl autorádio za pětikilo a halogenové světlo, které mělo přibližně stejnou hodnotu.
Mnohem větší škodu způsobil zloděj rozbitím okna - 7 tisíc jen to střelí.

Hlídejte si proto své jeřáby, bagry, popřípadě obrněné transportéry.
(ilustrační foto)

Úplně zlitý řidič načechral betonový sloupekMáme zde nového letošního lídra žebříčku opilců za volantem (v mém dosahu). V sobotu večer se devětapadesátiletý řidič oktávky s ničím nemazal a v Petrově nad Desnou zrušil betonový sloupek veřejného osvětlení.

Dechová zkouška prokázala 3,06 promile alkoholu a muž okamžitě přišel o řidičák. Celkovým rekordmanem Prďácké kroniky ale není - jeden řidič jawy má u nás zářez v podobě 3,2 promile.
(foto ilustrační)

pátek 19. března 2010

Statečný Radek „nabančil“ zlodějovi„Kolem půlnoci jsem slyšel nějaké bouchání a hluk v obýváku, tak jsem se tam šel podívat. Uviděl jsem, jak se někdo hrabe ve skříňce v obýváku. Podařilo se mi zloděje překvapit, chytil jsem ho a nabančil mu.“ Těmito slovy popisuje svůj zážitek z noci na středu Radek Charvát z Doloplaz-Poličky na Prostějovsku.

Poté se k Radkovi přidal jeho bratr a oba společně neúspěšného lapku hlídali až do příjezdu policie, kterou zavolala babička. Zloděj je ve vazbě a pokud bude odsouzen (což je v tomto případě více než pravděpodobné) hrozí mu až tři roky basy natvrdo.

Kronikář Prďácké kroniky vysoce oceňuje statečnost dvacetiletého Radka Charváta a rozhodl se zavést čestný titul „Statečný Radek“.
(ilustrační foto)

Opilecké pěsti v hospodském přítmíPěstmi zaútočil devětapadesátiletý opilec na obličej stejně staré ženy. I ta byla podle policie opilá. Stalo se tak ve čtvrtek ve dvě odpoledne v restauraci na olomoucké Jiráskově ulici. Napadenou ženu ošetřili ve vojenské nemocnici a silně podroušený útočník skončil na záchytce.
Jaro je tady a s ním přichází i láska!
(ilustrační foto)

středa 17. března 2010

Děti se zmatlaly vodkouNa dětském hřišti v Uničově objevili místní strážníci trojici naprosto opilých dětí ve věku od 11 do 14 let. Trojice školáků dostala dýchnout a hodnoty měly skutečně grády - 2,1; 1,8 a 1,1 promile.
Povedené trio tvrdilo, že našlo láhev vodky a chtělo zjistit jaké to je, když se člověk opije. Případ má na stole pracovnice sociálně-právní ochrany dětí z uničovské radnice.
(ilustrační foto)

Vystoupil, mlátil, upadl, nadýchalS lehkým zraněním skončil opilec, který dnes dopoledne řádil u Hlavního nádraží v Olomouci. Nejprve na autobus, z něhož vystoupil zaútočil pěstmi a kopanci. V důsledku tohoto ataku spadl pod autobus a lehce si odřel hlavu.

Přivolaným policistům nadýchal 3,18 promile alkoholu. Myslím,že u nádraží bylo celkem veselo.
(ilustrační foto)

Dvě dodávky maskovaných policistů proti opilé řidičce2,88 promile alkoholu nakonec nadýchala dvaapadesátiletá žena, která se v tomto stavu v úterý kolem sedmé ráno!!! pokoušela někam dojet. Nejprve se svým Citroenem Saxo na Mošnerově ulici sestřelila zaparkovaný Ford KA.

Z tohoto místa ujela a na ulici Za vodojemem se nějak pokoušela otáčet a při tomto manévru se řádně opřela do stojícího Fiatu Bravo a Citroenu Berlingo. I z tohoto místa chtěla ujet. V tom jí ale zabránili svědci události, kteří zároveň zavolali policisty.

Proti opilé řidičce zasahovaly dvě dodávky plné ozbrojených policistů. Důvody této kvantity mi nejsou známy. Opilé lady hrozí až dva roky natvrdo.
(ilustrační foto)

úterý 16. března 2010

Jarní tání odkrývá mrtvolyTento text bude poněkud morbidnějšího ražení. Dvě mrtvoly byly objeveny během přibližně desíti dnů v Olomouci. Nejprve mezi Hejčínem a Lazci, kde náhodný kolemjdoucí nalezl tělo mrtvého mladíka. Pitva vyloučila násilný čin, a tak je nejpravděpodobnější příčinou smrti podchlazení.

Druhou mrtvolu vylovil rybář v neděli z Moravy na ulici Dolní Novosadská. Podle policie bylo tělo ve vodě již delší dobu. Soudní pitva zatím nebyla provedena, protože toho mají na pitevně více. Je prý totiž - i na dnešní čas - nezvykle mnoho sebevražd.
(ilustrační foto)

Koně se stále kradouDoba, kdy se ze stájí kradli koně, ještě není minulostí. Klisnu českého teplokrevníka za 150 tisíc korun nenašel její majitel v pondělí ve stáji v Křelově u Olomouce.

Nezbývá než doufat, že zloděj bělavou klisnu chce na závodění (popřípadě do lesa) a ne třeba na svatební hostinu.
A nebo koně najdou - to je taky možnost a asi ta nejlepší.
(ilustrační foto)

pondělí 15. března 2010

Dvojice jogurtových bombometčíkůV neděli bylo v Šumperku asi nějak veselo. Kromě cyklisty na plech městští strážníci chytili také dvojici puberťáků, co si krátili dobu tím, že bombardovali okna 6. základní školy prošlými jogurty. Na oba infanteristy telefonicky upozornil všímavý a uvědomělý občan.

Oba žáškodníci se později strážníkům přiznali, že mají na svědomí i telefonní budku na Erbenově ulici, kterou "znečistili potravinami," jak uvádí ředitel šumperských strážníků Zdeněk Dočekal.

Na činy svých potomků doplatí (doslovně) jejich rodiče.
(ilustrační foto)

Za řídítky na mol - tentokrát na bicyklu
"Dostali jsme upozornění, že cyklista na Jesenické ulici narazil do popelnic a pak svou velmi nejistou jízdou ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu," píše šéf šumperských městských strážníků Zdeněk Dočekal.

Tentokrát se kvůli alkoholu za řídítky dostáváme do mého rodného Šumperka. Už jsme si ustavili oblastní rekord na motorce, mopedu a nyní tedy přichází na řadu jízdní kolo. V neděli večer strážníci lapli na mol opilého cyklistu (42 let) a ten jim do přístroje nadýchal 1,98 promile.

Pro neznalé Šumperka doplňuji, že Jesenická ulice je hlavní dopravní tah skrz město. Jelikož byl opilec chycen až na Dolnostudénské ulici, musel projet minimálně dvě komplikované křižovatky a podjet viadukt.

Cyklistická sezóna se kvapem blíží. Můžeme tedy očekávat, že tento základ bude určitě překonán.
(ilustrační foto)

neděle 14. března 2010

Opilec drandil po Olomouci na babetě


Ve čtvrtek přibližně v jedenáct dopoledne, kdy si Olomouc užívala poslední letošní pořádnou chumelenici, zastavila policejní hlídka na třídě Kosmonautů pána na babetě.

(Pro neolomoučáky: Jde o jednu z největších dopravních tepen v centru města, čtyři proudy, po stranách ještě parkování a uprostřed široký tramvajový pás.)

Policisté mu dali dýchnout a nejspíš se nestačili divit. Sedmatřicetiletý řidič nadýchal 2,42 promile.
Jak říkal Petr Bilík: "To ho museli chytat do sítí, ne?"
(ilustrační foto)

pátek 12. března 2010

Na jawě s více než třemi promile


Motorkář nasedl na svou jawu a vyrazil do provozu. Bohužel jej zastavili policisté a dali mu dýchnout (od nového roku dýchá každý). Přístroj pípnul a ukázal 3,2 promile alkoholu. Myslím, že je to zatím letošní rekord olomouckého okresu, ale není to ověřené. Jawa nejspíš skončí na dlouho v garáži a chlápek možná až na dva roky v base.
(ilustrační foto)