čtvrtek 27. května 2010

Jak odstranit víko ze sudu s hořlavinou? Jedině bruskou!Těžko uvěřitelná událost se stala v úterý v olomoucké čtvrti Řepčín. Popálené nohy a jednu ruku má devětačtyřicetiletý muž, který ten den dopoledne odbrušoval víko od sudu, v němž byla hořlavá kapalina. Ta samozřejmě explodovala. „Událost se stala v areálu firmy v Řepčíně. Příčinou bylo porušení předpisů,“ informoval Jaroslav Hrubý z olomouckého hasičského záchranného sboru. „Zraněného muže primárně ošetřili v olomoucké fakultní nemocnici. Následně byl vrtulníkem transportován do ostravské fakultní nemocnice,“ uvedl náměstek ředitele záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg.
„Popáleniny prvního až třetího stupně má na dvaatřiceti procentech svého těla. Jeho stav je v současnosti stabilizovaný,“ sdělil ve středu odpoledne mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný, s tím, že muž na jednotce intenzivní péče v popáleninovém centru.
Vyhlašuji tímto soutěž Prďácké kroniky s názvem Hloupý odbrušovač, v níž se utkají všichni, co neprojevili v různých životních situacích bystrý mozek a ocitli se v tomto blogu. Jde o podobnou soutěž, jako je Statečný Radek, tentokrát však trošku z druhé strany.
(ilustrační foto)

úterý 18. května 2010

Ani traktor, ani bagr, ale traktorbagr – a ještě úplně namolTotálně opilého řidiče traktorbagru zastavila policejní hlídka v pondělí večer v Tršicích na Olomoucku. Pětadvacetiletý muž dostal dýchnout a přístroj ukázal 3,21 promile alkoholu v dechu. „Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informoval Petr Čunderle z olomoucké policie.
(ilustrační foto)

pondělí 17. května 2010

I v dnešní době existují lidé, co si myslí, že vykradením telefonního automatu zbohatnouTelefonní budky bývaly v dřívějších dobách oblíbeným cílem drobných kriminálníků, vandalů a výtržníků. Poté místo mincí nastoupily karty a o chvíli později svět zaplavily mobily. Pocit, že na ojedinělou telefonní budku, v níž už může být maximálně pár drobných, nemůže nikdo zaútočit, smazala dvojice sourozenců z Olomouce.
„Pomocí kovových páčidel se v neděli v noci pokusili dva mladíci vykrást telefonní budku na Hodolanské ulici v Olomouci. Policejní hlídka pachatele zadržela a zjistila, že jde o bratry ve věku 18 a 19 let. Zahájili jsme trestní řízení pro podezření z trestného činu krádež,“ uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková.
(ilustrační foto)

pátek 14. května 2010

Chtěl ocenit zlaté prsteny a nemá nicDva zlaté prsteny s černými očky předal čtyřicetiletý muž v úterý v noci neznámému muži na ulici Černá cesta v Olomouci. „Pachatel prsteny vylákal pod záminkou ocenění,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. K dnešnímu dni zloděj prsteny ani neocenil ani nevrátil. Škoda činí devět tisíc korun.
Co k tomu dodat? Snad jen, že bývalý majitel zlatých prstenů už ví, jakou měly šperky cenu.
(ilustrační foto)

úterý 11. května 2010

„To máte brusku, vysavač, kompresor, hořák, kleště, hasák, vrtačku, řezací kolečko...“Vzpomínáte si na postavu pana Kosa z filmu Na samotě u lesa, který neustále vypočítával, co všechno je při stavbě potřeba? Vypadá to, že zloděj jeho ražení kradl v době mezi nedělí a pondělím ve Slatinicích. Odnesl si: hořák, čerpadlo na vodu, dvě míchadla, hřebíkovačku, vzduchový kompresor, vysavač, brusku na podlahu, dvě vrtačky instalační měděný materiál, měděné trubky, měděné spojky, tlakovou pumpu, kleště, hasák, řezací kolečko, instalatérské kleště a sadu imbusových klíčů. „Pachatel se po vyražení dveří a odstřižení visacích zámků dostal do rekonstruovaného lázeňského domu. Škoda byla vyčíslena na 238 tisíc korun,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.
(ilustrační foto)

pondělí 10. května 2010

Jsou lidi, co mají ve sklepě satelitní telefon za čtvrt milionuRůzné věci lidé uchovávají ve svých sklepech. Zloději pak mohou narazit i na velmi cenné věci. V době od března do května ukradl pachatel ze sklepní kóje na olomoucké ulici kapitána Nálepky satelitní telefon. „Škoda činí 243 tisíc korun. Případ je v řešení, takže zatím nemůžeme říct, zda šlo o náhodu, nebo o cílenou krádež,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Podle mluvčí nepatřil telefon okradené ženě, ale měl jej v jejím sklepě v úschově někdo jiný.
Představuji si toho zloděje, co šel na kompoty a našel tohle....
(ilustrační foto)

pondělí 3. května 2010

Pánvička, mikrovlnka, lavice – italská domácnost ala PřerovRychlovarná konvice, ruční mixér, pánvička, kávovar, mikrovlnná trouba, dva hrnce, odpadkový koš, talíře a mobilní telefon – tohle všechno vyhodil čtyřicetiletý agresivní opilec z třetího patra z okna bytu své o šest let mladší přítelkyně. Ve finále dokonce z okna letěla lavice a za ní si to k zemi zamířil stůl.
Chlapíkovo řádění zarazila až přivolaná policie, která jej zpacifikovala a také mu dala dýchnout. Pak už šlo vše raz dva – 2,51 promile ► záchytka v Olomouci a podezření z poškozování cizí věci.
(ilustrační foto)