pondělí 26. července 2010

Restaurace přišla o stovky nanukůVíce než tři stovky nanuků si odnesla dvojice zlodějů, která se v neděli o tři čtvrtě na dvě ráno vloupala do mrazícího boxu restaurace v olomouckých Smetanových sadech. „Pachatelé rozbili skleněnou výplň posuvných dvířek boxu a ukradli 304 nanuků různých značek,“ sdělila olomoucká policejní mluvčí Pavla Škavronková. „Ostraha restaurace zahlédla dvě osoby, které běžely směrem k Polské ulici, ale zadržet se je nepodařilo,“ dodala mluvčí. Restauraci vznikla škoda pět tisíc korun.

Při rozdělení lupu to tedy vychází na 152 nanuků na jednoho zloděje (tedy pokud se nepodělili s jinými lidmi). Jen je blbý, že si zmrzlou vodu s cukrem nakradli zrovna, když polevily tropy a ochlazení touto formou není potřeba.
(ilustrační foto)

čtvrtek 22. července 2010

Zloději si našli novou zálibu – prázdné bečky od pivaLupiči nejspíš objevili nový zdroj financí. Jak jinak si vysvětlit několik krádeží prázdných sudů od piva, co se tento týden objevily. Je pravda, že v jednom případě mohlo jít o omyl a zloděj pouze nepoznal váhový rozdíl mezi prázdnou a plnou bečkou.

V noci na úterý ukradl v Tršicích na Olomoucku zloděj celkem devět beček. Tři padesátilitrové sudy byly plné piva, v jednom byla kofola a pět jich bylo úplně prázdných Navrch si k tomu do baťohu (nebo někam jinam) přibalil také litrovou láhev s alkoholem. Celková škoda činí 37 900 korun.

Ve stejnou noc zase v Dubu nad Moravou u Olomouce lupič pobral z restaurace na Brodecké ulici sedm beček – škoda sedm tisíc.

A v úterý ještě zloděj stejného ražení řádil v Sobotíně na Šumpersku. V tomto případě ukradl prázdné sudy od piva a kofoly celkem za pět tisíc korun.
(ilustrační foto)

úterý 20. července 2010

Neúspěšný lupič chtěl ujet na nepojízdné motorceVe Skbrni se objevil další kandidát na titul Hloupý odbrušovač.
Velký kus smůly si vybral sedmatřicetiletý lupič, který se v neděli v pět hodin ráno vloupal do rodinného domu na ulici Josefa Fialy. „Zloděj se do domu dostal přes neoplocenou zahradu a nezamčené dveře. V kuchyni jej však přistihla majitelka a muž z domu utekl,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.
Zloděj si ale nedal pokoj a přes vrátka, u nichž poškodil visací zámek, se dostal na zahradu vedlejšího domu, odkud ukradl odstavenou a nepojízdnou motorku, která neměla přidělenou registrační značku. „Poté byl s tímto motocyklem zadržen olomouckou policejní hlídkou. Zahájili jsme trestní řízení pro trestný čin porušování domovní svobody, za což muži hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Štrbáková.
(ilustrační foto)

pondělí 19. července 2010

Dostala chuť na paštičku, sýr, salámek a sekanou a může jít za to bručetObecně známou věc, že zloděj musí nakrást za více než pět tisíc, aby to byl trestný čin, neguje následující zpráva.
Olomoučtí policisté stíhají pro krádež s třiadvacetiletou ženou. Ta si v neděli odpoledne v obchodě na olomoucké Purkyňově ulici strčila do své igelitky sýr, salám, paštiku a sekanou. Celkem za 124 korun. Prodavač ji chytil a zavolal policii. Mladá zlodějka zboží vrátila. „Přestože hodnota zboží byla nízká, zahájili jsme trestní řízení. Z dalšího vyšetřování policisté totiž zjistili, že v březnu letošního roku odsoudil olomoucký okresní soud tuto ženu pro stejný trestný čin,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.
(ilustrační foto)

čtvrtek 8. července 2010

Tenisté přišli o síťTenisovou síť ukradl pachatel v noci z úterý na středu ze sportovního areálu na olomoucké ulici Na Střelnici. „Zloděj se do areálu dostal tak, že rozstřihl plot. Celková škoda činí sedm tisíc korun,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Motiv tohoto těžkého zločinu může být dvojí. Možná se někdo chtěl pohoupat ve stínu rozkvetlých stromů. Druhá varianta je ta, že někoho už nebavilo pinkat o zeď, popřípadě přes provázek. Pamatuji si ty hádky, zda to šlo „přes“ a nebo „pod“.
(ilustrační foto)